REKLAMA

Nazistowskie symbole na niemieckich ciężarówkach i hasła: „Nie narzekaj, walcz”

REKLAMA

W Niemczech wybuchł skandal. Na niemieckich traktorach i ciężarówkach pojawiły się nazistowskie symbole oraz hasła: „Nie narzekaj, walcz”.

Nazistowskie symbole pojawiły się na piątkowej manifestacji w Norymberdze. Pojawiło się na niej około 2500 ciągników – wcześniej media obiegła informacja o ciężarówce, która jeździła po niemieckich drogach z flagą SS.

Na manifestacji nie tylko pojawiły się symbole kojarzone z Hitlerem i wykorzystywane przez nazistów (żelazne krzyże i orzeł z hitlerowskiego godła), ale też i hasła takie jak: „Prawda wygra” oraz „Nie narzekaj, walcz”.

Organizatorzy wydarzenie odżegnują się od haseł i transparentów. Sebastian Dickow zapewniał, że kierowcy zostali natychmiast poproszeni o zdjęcie banerów: „Powiedzieliśmy im bardzo wyraźnie, że nie ma tu miejsca na tego typu transparenty, a policja też się tym zajęła”.

Zarówno kierowcą ciężarówki, jak i kierowcą ciągnika zajmuje się policja. Do manifestacji rolników odniosła się m.in. Julia Klöckner, która nazwała incydent „głupią prowokacją ludzi nieświadomych historii”. Transparenty potępiła także CDU.

polsatnews

REKLAMA

Komentarze