REKLAMA

Mentzen o wymuszeniu rozbójniczym, antysemityzmie, demografii i bieżącej polityce [WIDEO]

REKLAMA

Gościem redaktora Marka Mateckiego, był Sławomir Mentzen z partii KORWiN oraz Konfederacji. W programie Mediów Narodowych mówił m.in. o bezprawnych roszczeniach żydowskich, antysemityzmie, demografii oraz o bieżącej polityce.

„Jesteśmy w środku sporu na linii polski rząd-komisja europejska. Może się tak zdarzyć, że polscy rolnicy nie otrzymają dotacji unijnych. Istnieją mechanizmy prawne, żeby to zrobić. Już nie raz Komisja Europejska traktowała swoje kompetencje rozszerzająco” – zauważył dr Sławomir Mentzen.

Zobacz także: [OPINIA] Maliński: Hakata za czasów abp Nossola – część I

„Inflacja (tj. wzrost cen) w Polsce rośnie z kilku powodów. Mamy niską stopę procentową, a polska polityka pieniężna powinna ją podnieść już dawno. Wpływ na to ma przede wszystkim polityka rządu, która podnosi płace minimalną czy też wprowadza nowe podatki” – wyjaśnił polityk Konfederacji.

„Miałbym olbrzymie zastrzeżenia do prywatyzacji Orlenu, tego rodzaju spółek strategicznych, ponieważ to nie byłaby żadna prywatyzacja. Jeżeli sprzedajemy polską spółkę państwową innej spółce państwowej to nie byłaby to prywatyzacja. Jeżeli jakieś państwo już ma kontrolować taką spółkę to niech to będzie Polska, a nie Niemcy czy jakiś inny kraj” – stwierdził Mentzen.

Cały wywiad w materiale poniżej:

REKLAMA

Komentarze