REKLAMA

Młodzież Wszechpolska zachęca: „Wstąp w szeregi największej organizacji nacjonalistycznej”

REKLAMA

Młodzież Wszechpolska zachęca na Twitterze do aktywnego włączenia się w działalność stowarzyszenia: „Wstąp w szeregi największej organizacji nacjonalistycznej”.

Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 r. Skupiła najbardziej dynamiczne młode osoby, głównie studentów. Prezesem organizacji został Roman Dmowski – jeden z najwybitniejszych mężów stanu. Podczas II wojny światowej wszechpolacy stanęli w obronie Ojczyzny. Walczyliśmy z nazistowskim najeźdźcą i komunistycznym okupantem. Przedwojenny prezes MW zginął w obozie koncentracyjnym Auschwitz.

DOŁĄCZ DO MŁODZIEŻY WSZECHPOLSKIEJ –> KLIK

Reaktywowania Młodzieży Wszechpolskiej dokonano w Poznaniu, na Zjeździe Założycielskim 2 grudnia 1989 roku. Delegaci na Zjazd zebrali się w Collegium Novum poznańskiego Uniwersytetu. Delegaci reprezentowali województwa: poznańskie, krakowskie, warszawskie, białostockie, konińskie, łódzkie, gdańskie, kaliskie, wrocławskie, bydgoskie.

Dzisiaj MW jest największą organizacją nacjonalistyczną w Polsce. W swoich działań stawia na edukacje i kulturę: „Wydajemy własne pisma i książki, tworzymy serwisy internetowe, wspieramy zespoły muzyczne. Nasze poglądy stają się obecne w świadomości wielu Polaków. Prowadzimy ekspansje w wirtualnej przestrzeni” – podkreślają wszechpolacy. MW to także jeden ze współorganizatorów Marszu Niepodległości – największej manifestacji patriotycznej w Europie.

REKLAMA

Komentarze