Ukraina: Wyciekły nagrania, premier podał się do dymisji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk złożył na ręce prezydenta Wołodymyra Zełeńskiego podanie o dymisję. Rezygnacja ma związek z nagraniem, podczas którego szef rządu mówił o “prymitywnym” wyobrażeniu Zełeńskiego o gospodarce.

Nagranie audio pojawiło się w czwartek w internecie. Osoba o głosie podobnym do Honczaruka mówi o tym, że wyobrażenie prezydenta Ukrainy o gospodarce jest “prymitywne”, zaś siebie samego nazywa “profanem” w sprawie ekonomii.

Prof. Budzyńska szykanowana za obronę rodziny – PETYCJA

Nagranie miało zostać zarejestrowane w grudniu podczas spotkania premiera m.in. z minister finansów, wiceprezesem Narodowego Banku Ukrainy i zastępczynią szefa biura prezydenta. W oświadczeniu Honczaruk nie podał bezpośredniej przyczyny rezygnacji, stwierdził jednak, że w ostatnim czasie pojawiły się zmanipulowane i wyjęte z kontekstu fragmenty spotkań rady ministrów.

Przyszedłem na stanowisko, by realizować program prezydenta. Jest on dla mnie wzorcem otwartości i przejrzystości. Jednak by usunąć wszelkie wątpliwości na temat naszego szacunku i zaufania wobec prezydenta, napisałem podanie o dymisję i przekazałem je prezydentowi z prawem wniesienia do parlamentu – oznajmił premier.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY