Wadim Tyszkiewicz odda mandat senatora? Mocno atakuje PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Wadim Tyszkiewicz, wieloletni prezydent Nowej Soli, a obecnie niezależny senator, podpadł ostatnio totalnej opozycji. Teraz chce oddać mandat i atakuje PiS.

Wadim Tyszkiewicz przez wiele lat był prezydentem Nowej Soli. W ostatnich wyborach parlamentarnych wystartował jednak do Senatu. Jest on senatorem niezależnym, chociaż w oczywisty sposób jest kojarzony z Koalicją Obywatelską. Znany jest jako zajadły przeciwnik Prawa i Sprawiedliwości. To między innymi dzięki Tyszkiewiczowi Senat przeszedł w ręce opozycji. Senacki anty-PiS ma większość dzięki senatorom Koalicji Obywatelskiej, senatorom z PSL i SLD oraz niezależnym.

Kiedy wsparcia niezależnych brakuje, opozycja przegrywa. Stało się tak ostatnio. Opozycja przegrała głosowanie wniosku formalnego. Chodziło o zdjęcie z porządku obrad sprawy wybory senatorów do KRS, czego chciała opozycja. Przeciwko temu głosował PiS, ale i dwójka senatorów niezależnych, Lidia Staroń i właśnie Tyszkiewicz. Spotkało się to z negatywną reakcją fanów opozycji. Wadim Tyszkiewicz tłumaczył się, że jako senator niezależny ma prawo do swojego zdania, do walki z PiS na innych zasadach. Teraz wściekle zaatakował PiS i jest gotów oddać mandat.

ZOBACZ TAKŻE: Magdalena Biejat z Partii Razem odwołana. Nie rządzi już komisją

“W związku z ogromną falą hejtu i nienawiści, jaka wylała się na mnie po wybraniu innej drogi walki ze złem PiSu w sprawie NeoKRS i braku komunikacji wewnątrz opozycji, jako senator niezależny, ale identyfikujący się jednoznacznie z obozem opozycji, wyrażam pełną gotowość rezygnacji ze swojego mandatu senatora w każdej chwili, jeśli tylko zjednoczona opozycja wyrazi taką wolę. Honor jest dla mnie droższy od pieniędzy, funkcji czy stanowisk” – napisał na swoim profilu na Facebooku Wadim Tyszkiewicz. Mocno zaatakował PiS, oskarżając Kaczyńskiego o dążenie do autorytaryzmu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY