UE dąży do federalnego superpaństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Profesor Ryszard Legutko z PiS podczas konferencji europosłów wprost powiedział, że UE dąży do stworzenia federalnego superpaństwa. 9. maja bieżącego roku ma odbyć się specjalna konferencja nt. przyszłości Europy. W tym dniu unijni dygnitarze obchodzić będą 70. rocznicę podpisania deklaracji Schumana.

Jeszcze w grudniu szefowie państw i rządów w UE dali sygnał do rozpoczęcia prac nad dwuletnia konferencją prowadzącą do reform wspólnoty europejskiej.

Zobacz także: Kontuzja. Krystiana Bielika nie zobaczymy na Mistrzostwach Europy

Konferencja, która zmieniała by w znaczący sposób działanie Unii Europejskiej miałaby się rozpocząć 9. maja w dniu 70. rocznicy deklaracji Schumana – powstanie Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali.

Federacja Europejska?

Przedstawiciele większości grup w Parlamencie Europejskim w enigmatyczny sposób przekazuje do publicznej wiadomości chęć zmian w UE. Jednak niemiecki europoseł Zielonych Daniel Freund jasno wskazał do czego powinna dążyć Europa.

“Nie pozwólmy, aby eurosceptycy i populiści zdominowali debatę na temat przyszłości integracji. Pokażmy, że Europa jest silna i zjednoczona, zróbmy kolejny krok w kierunku europejskiej republiki federalnej” – powiedział Freund.

Polski europoseł z PiS wręcz wprost powiedział, że ta konferencja będzie mistyfikacją konsultacji, bo cel już został ustalony – “Ta konferencja jest taką trampoliną dla kolejnego kroku w kierunku federalizacji. Temu służy również proces kandydatów wiodących i tak dalej. Nawet nie mówię o konsultacjach, bo one będą fałszywymi konsultacjami. Cel już został przecież określony”.

Zdaniem polskiego polityka taki kierunek działań wspólnoty europejskiej tylko pogłębi widoczne podziały. Legutko uważa, że unijni dygnitarze antagonizują europejskie społeczeństwo.

Radio Maryja/Forsal

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY