Pierwszy LOT na megalotnisko w Daxing-Pekin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@CNNInternational

Polskie Linie Lotnicze LOT zdecydowały, że otworzą nowy kierunek Warszawa-Pekin. Dziś wieczorem w swój pierwszy lot na megalotnisko Daxing-Pekin w Chinach wyruszy Boeing 787 – Dreamliner. Uziemienie lotów trzech maszyn od Boeinga przesunęło otwarcie rejsów z jesieni 2019 na styczeń 2020 roku.

Dziś wieczorem z lotniska Warszawa-Okęcie wystartuje pierwszy rejs samolotu pasażerskiego Boeing 787 – Dreamliner w stronę chińskiego megalotniska Daxin-Pekin. Pierwotnie lot miał się odbyć już na jesieni ubiegłego roku, lecz przez problemy z silnikami polskich maszyn zdecydowano się przesunąć inaugurację.

Zobacz także: #STOP447 Kilkadziesiąt pikiet Rot Niepodległości na koniec zbiórki!

Polskie Linie Lotnicze LOT od 2012 roku latają w kierunku innego międzynarodowego lotniska w Pekinie. A od 2016 roku na tej trasie kursuje chiński przewoźnik Air China.

Kierownictwo polskiej spółki lotniczej uważa lotnisko w Daxing-Peking za interesujący kierunek rozwoju. Dostrzegają w nim nowe możliwości biznesowe korzystne ekonomicznie.

Lotnisko Daxing-Pekin uruchomiono we wrześniu 2019 roku. W tej chwili działają cztery pasy startowe, docelowo ma być ich siedem. Port ma być największym lotniskiem na świecie pod względem liczby operacji lotniczych, a także pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Planuje się, że rocznie lotnisko będzie obsługiwać ponad 100 milionów osób.

PR24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY