Kontuzja. Krystiana Bielika nie zobaczymy na Mistrzostwach Europy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Wikipedia

Krystian Bielik nie zagra przynajmniej przez pół roku. Doznał kontuzji, która wyklucza go z udziału w nadchodzących Mistrzostwach Europy.

Nadchodzą Mistrzostwa Europy 2020. Ta najważniejsza po Mundialu impreza piłkarska odbędzie się w dniach 12 czerwca – 12 lipca. Zawody otworzone zostaną w Rzymie, a zakończą się w Londynie. Po raz pierwszy Mistrzostwa Europy odbędą się w wielu krajach Europy, a nie w jednym lub dwóch, jak do tej pory. Niestety, jeden z największych odkryć ostatnich zawodów piłkarskich naszej reprezentacji, Krystian Bielik, w mistrzostwach tych nie wystąpi.

Krystian Bielik zaczynał seniorską karierę w Legii Warszawa, ale już w bardzo młodym wieku przeniósł się do najlepszej ligi świata – angielskiej Premier League. Kupił go klub, który słynie z wychowywania młodych talentów piłkarskich, londyński Arsenal. Po kilku wypożyczeniach, świetnej grze w Charlton Athletic, świetnej grze w Mistrzostwach Europy do lat 21 w 2019 roku we Włoszech i San Marino, debiucie w dorosłej reprezentacji i transferze do Derby County wydawało się, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku.

ZOBACZ TAKŻE: Odlotu ciąg dalszy. Max Kolonko chce wystartować na prezydenta?

Niestety na razie recenzje ma średnie. Pod koniec grudnia otrzymał czerwoną kartkę w meczu ze swoim dawnym klubem, Charlton Atlhletic. Kartkę otrzymał po brutalnym i głupim faulu, właściwie na samym początku meczu. Zanim wróciłby do gry w pierwszej drużynie, miał wykazać się w drużynie do lat 23, a więc angielskiej wersji rezerw. Niestety, w meczu z Tottenhamem Hotspur doznał on bardzo poważnej kontuzji. Krystian Bielik zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i nie zagra przez przynajmniej pół roku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY