Polski film z nominacją do Oscara. Powalczy w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

“Boże Ciało” powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Obraz Jana Komasy znalazł się wśród pięciu tytułów w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny.

“Boże Ciało” to film wyreżysowany przez Jana Komasę. W kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy powalczy wraz z filmami: “Ból i blask” Pedro Almodovara i “Nędznicy” Ladja Ly: “Nominacja do Oscara dla filmu “Boże Ciało” świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców, którzy coraz częściej docierają ze swoimi dziełami do światowej publiczności”

Nominowany film to opowieść o dwudziestoletnim Danielu, który podczas pobytu w zakładzie poprawczym zaczyna snuć marzenia o byciu księdzem. Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim.

Nowy rozdział życia postanawia rozpocząć od wizyty w miejscowym kościele, podczas której omyłkowo zostaje wzięty za księdza i zaprowadzony na plebanię. Daniel, konsekwentnie udając księdza, zaprzyjaźnia się z proboszczem. Duchowny prosi go, by pod jego nieobecność sprawował posługę kapłańską w parafii

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY