Tysiące kibiców na Jasnej Górze. Razem modlili się za Ojczyznę

Dodano   0  
  Loading

To co na polskich stadionach raczej nie jest możliwe, na Jasnej Górze staje się faktem. 12 raz obok siebie stanęli fani różnych klubów sportowych, głównie piłkarskich. Razem modlili się za Ojczyznę.

Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców zgromadziła kilka tysięcy osób, którzy przybyli w klubowych barwach, z szalikami i flagami. Obecni są pielgrzymi z Węgier, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Gośćmi pielgrzymki są kombatanci i dyrektorzy muzeów.

Na pielgrzymkę przyjechali fani różnych klubów sportowych, nie tylko w zorganizowanych grupach pod szyldem drużyny, ale również całymi rodzinami. Marcin, kibic Cracovii Kraków podkreślał, że „kibice to nie tylko chuligani, nie tylko zło, co pokazywały niektóre media, ale to również zgraja patriotów, którzy dążą do lepszej Polski”.

Idea zorganizowania pielgrzymki kibiców na Jasną Górę zrodziła się w sercu śp. Tadeusza Duffeka, legendarnego już kibica gdańskiej Lechii, który zmarł 21 października 2005 r. po długiej i ciężkiej chorobie. Swoim pomysłem podzielił się on z ks. Jarosławem Wąsowiczem SDB. Ten pisał wtedy książkę „Biało-Zielona Solidarność. O fenomenie politycznym kibiców Lechii Gdańsk 1981-1989”.

Postanowili, że razem zorganizują pierwszą pielgrzymkę polskich kibiców do Częstochowy, by modlić się przed jasnogórską ikoną Matki Bożej. Niestety Tadeusz nie doczekał tej pielgrzymki. Ks. Wąsowicz dyskutował nt. idei spotkania na Jasnej Górze z zaprzyjaźnionymi kibicami z całej Polski. Spotkała się ona z entuzjazmem zwłaszcza wśród jego przyjaciół z Gdańska, Wrocławia i Warszawy. Wiele też klubów kibica z całego kraju zaakceptowało pomysł.

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY