Niesamowity billboard reklamowy w pobliżu Auschwitz: “Powinien być cały czas!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. MWszechpolska/Twitter

Niesamowity billboard reklamowy w pobliżu Auschwitz, który uświadamia kto stoi za obozami śmierci w Polsce. “Powinien być cały czas!” – podkreślają internauci.

O wielkim transparencie niedaleko zespołu niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych poinformowała Młodzież Wszechpolska. Narodowcy pochwalili pomysłodawcę billboardu reklamowego.

Auschwitz-Birkenau to zespół niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych, w tym obozu zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości, istniejący w latach 1940–1945, symbol Zagłady. Określany też mianem „fabryki śmierci”.

Napis ma zadać kłam niemieckiej retoryce – jest przede wszystkim odpowiedzią na używanie przez media nieprawdziwego określenia “polskie obozy śmierci”.

Transparent nawiązuje więc nawiązuje do prowadzonej internetowej akcji #GermanDeathCamps, związanej z opublikowaniem przez niemiecką publiczną stację telewizyjną ZDF niewystarczających i niespełniających wymogów przeprosin dla więźnia Karola Tendery za użycie sformułowania “polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY