“Wojna psychologiczna przeciwko Iranowi”. Zaprzeczają zestrzeleniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay

Irańczycy zaprzeczają zestrzeleniu samolotu ukraińskiego. Określili to mianem wojny psychologicznej przeciwko Iranowi. Katastrofę wyjaśnią specjaliści.

Kilka dni temu pod Teheranem rozbił się ukraiński samolot. Była to maszyna Boeing 737–800 należąca do Ukrainian International Airlines. Samolot obsługiwał połączenie Teheran-Kijów. Na pokładzie było 176 osób. Nikt nie przeżył katastrofy. Początkowo pojawiły się informacje, że katastrofa była wynikiem usterki silników. Później nastąpiły przecieki wywiadowcze mówiące, że prawdopodobnie było to przypadkowe zestrzelenie. Irańczycy mieli mieć uruchomione baterie przeciwlotnicze.

Media piszą także o “dowodzie” w postaci nagrania, które jednak nie rozwiewa wcale wątpliwości. Sami Ukraińcy twierdzą, że nie jest ostatecznie potwierdzone to, że samolot został zestrzelony. Irańczycy, co było do przewidzenia, oczywiście zaprzeczają zestrzeleniu samolotu. Podkreślają, że te oskarżenia to wynik amerykańskiej “wojny psychologicznej przeciwko Iranowi”, która ma odebrać Irańczykom wsparcie, jakie otrzymali od wielu ludzi po skandalicznym zamordowaniu gen. Solejmaniego przez Amerykanów.

ZOBACZ TAKŻE: Irańczycy zestrzelili ukraiński samolot? “To przypadek”. 176 ofiar

Nawet strona mówiąca o zestrzeleniu podkreśla, że prawdopodobnie było to przypadkowe zestrzelenie, a nie celowe działanie Irańczyków. Pojawia się też pytanie czy Irańczycy świadomie brnęliby w kłamstwa, jednocześnie zapraszając do siebie specjalistów w celu wyjaśnienia katastrofy. O zestrzeleniu mówił już premier Kanady, Justin Trudeau. W katastrofie zginęło wielu obywateli Kanady. Większość ze 176 ofiar to Irańczycy, Kanadyjczycy i Ukraińcy. Iran chce prowadzić z Kanadą dialog i wyjaśnić katastrofę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY