Cała opozycja chciała powstrzymać PiS. Dwa miliardy poszły na TVP

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

PiS głosował nad przekazaniem TVP 2 miliardów złotych. Jest to zwrot w związku ze zmianami w opłatach abonamentowych. Opozycja chciała to powstrzymać.

W Sejmie odbyło się głosowanie nad przekazaniem dwóch miliardów TVP. Ma to być rekompensata ze względu na nowelizację ustawy abonamentowej. Cała opozycja próbowała zerwać kworum w czasie głosowania, oddalając tym samym możliwość przekazania tych pieniędzy Telewizji Publicznej. Nie można się dziwić próbie odebrania tych pieniędzy Jackowi Kurskiemu.

Wielokrotnie informowaliśmy o manipulacjach Telewizji Polskiej, o całkowitym zamilczaniu działań Konfederacji. Doszło nawet do całkowitego pominięcia Konfederacji w sondażu mimo, że sojusz narodowców, tradycjonalistów i wolnościowców uzyskał w nim 5% poparcia, co dawało wejście do Sejmu Konfederacji. Politycy tego ugrupowania w trybie wyborczym podawali TVP do sądu, za każdym razem wygrywając.

ZOBACZ TAKŻE: Cztery ostatnie zjazdy Konfederacji. Do północy możesz się zarejestrować!

Teraz reżimowa telewizja otrzyma 2 miliardy złotych. Wszyscy politycy Konfederacji, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej wyciągnęli karty z maszynek do głosowania. Prócz… dwóch posłanek Koalicji Obywatelskiej – Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej oraz Małgorzaty Tracz z Partii Zielonych. Kworum było, dwa miliardy trafią do TVP. Tracz “straciła czujność”, siedząc koło Schetyny i Budki.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY