Bojarczyk: Atakują Iran za ich obronę niepodległości “[WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. YT/Media Narodowe

W wywiadzie dla Mediów Narodowych, ekspert od Bliskiego Wschodu dr Bartosz Bojarczyk stwierdził, że Stany Zjednoczone atakują Iran przez to, że im nie ulegli. Uważa też, że strona irańska zachowała się wstrzemięźliwie wobec USA.

Ekspert ds. Bliskiego Wschodu dr Bartosz Bojarczyk w wywiadzie dla Mediów Narodowych zauważył, że Iran zachował się bardzo wstrzemięźliwie po zabójstwie gen. Sulejmaniego.

“Od kilku dni czekaliśmy na odpowiedź Iranu. Dla nas i całego dobrze jest, że Iran po raz kolejny wykazał się ogromną wstrzemięźliwością. Mógł odpowiedzieć różnymi środkami. Iran ostrzelał bazy, które spodziewały się takowego odwetu, dzięki wcześniejszym irańskim meldunkom do rządu Iraku o przeprowadzeniu ataku” – powiedział Bojarczyk.

Zobacz także: Ambasador Izraela nie zostawia złudzeń. Polska musi spłacić roszczenia żydowskie

“Naród irański jest bardzo otwarty na ludzi z zewnątrz. Mniejszość żydowska w Iranie ma zagwarantowane miejsce. Funkcjonuje również wolność wyznania” – ocenił ekspert.

Bartosz Bojarczyk wyjaśnił również, że irańskie społeczeństwo może mieć żal do Zachodu za sankcje nakładane na ich kraj i powstrzymywanie dalszego rozwoju – “Część społeczeństwa ma żal do polityki określonych państw za nakładane na Iran sankcje ekonomiczne i polityczne”.

Cały wywiad w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY