REKLAMA

PiS na smyczy. Czaputowicz wprost: Poczekajmy na ocenę wydarzeń przez USA

PiS na smyczy Stanów Zjednoczonych. Czaputowicz wprost przyznaje, że rząd nie chce komentować sytuacji: Poczekajmy na ocenę wydarzeń przez USA.

„Szef MSZ J. Czaputowicz – pytany o ocenę nocnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie wskazuje „poczekajmy na oświadczenie prezydenta Trumpa. Zobaczymy jak Stany Zjednoczone interpretują tę sytuację” – informuje na Twitterze Wojciech Sumliński.

„Czy doczekamy się polskich, nie zaś dyktowanych z zewnątrz interpretacji?” – pyta Sumliński. Przypominamy, że sytuacja w Iraku uległa zaostrzeniu po tym jak w amerykańskim ataku w Bagdadzie zginął irański generał Kasem Sulejmani.

W nocy z wtorku na środę zbombardowano dwie amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Do ataków przyznała się Irańska Gwardia Rewolucyjna. Potwierdzono, że to zemsta za śmierć gen. Ghasema Sulejmaniego.

Zbombardowane zostały bazy Al-Asad oraz w mieście Ibril. Korpus Strażników Rewolucji Iranu poinformował, że w kierunku baz wystrzelono kilkadziesiąt rakiet. Szef dyplomacji Iranu Dżawad Zarif zapewniał, że jego kraj działał proporcjonalnie, w ramach samoobrony, zgodnie z art. 51 Karty Narodów Zjednoczonych.


REKLAMA

Komentarze