Kalinowski: Polska nie czerpie korzyści z obecności wojsk w Iraku [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Media Narodowe

Tomasz Kalinowski / fot. youtube

Dzisiejszym gościem w Komentarzu Mediów Narodowych był Tomasz Kalinowski ze stowarzyszenia Marszu Niepodległości oraz Rot Niepodległości. Wyjaśniał on między innymi sytuację na Bliskim Wschodzie, szczególnie ostatnie wydarzenia w Iraku i Iranie.

Dziś w nocy czasu polskiego Iran w odwecie na zabójstwo generała Kasema Sulejmaniego ostrzelał dwie amerykańskie bazy znajdujące się w Iraku. Według dochodzących informacji rakiety specjalnie nie trafiły bezpośrednio w bazy.

Zobacz także: PiS na smyczy. Czaputowicz wprost: Poczekajmy na ocenę wydarzeń przez USA

“Jeśli prawdopodobne są plotki, że strona irańska poinformowała wcześniej Amerykanów o tym ataku, to moim zdaniem najprawdopodobniejszym scenariuszem jest deeskalacja konfliktu” – powiedział Tomasz Kalinowski.

Członek stowarzyszenia Marszu Niepodległości oraz Rot Niepodległości zauważa, że Donald Trump jest nieobliczalny. Podkreśla również, że obecnie w Waszyngtonie panuje chaos informacyjny pomiędzy Pentagonem, a Białym Domem.

“Prawo międzynarodowe za prezydentury Donalda Trumpa przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Widzimy to między innymi po groźbach w kierunku Iranu, że zostaną zaatakowane tamtejsze zabytki” – ocenił.

Podkreślił również, że Polska jest traktowana jest jak wasal Stanów Zjednoczonych, a także wyjaśnił, że nasz kraj nie ma żadnego zysku z przebywania polskiego wojska w Iraku.

Całość wywiadu w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY