BAFTA oskarżona o rasizm. Powodem brak nominacji kolorowych aktorów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Telewizja.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Unsplash

BAFTA została oskarżona o rasizm i jest ostro krytykowana. Powodem okazał się brak, wśród głównych nominacji kolorowych aktorów.

W mediach społecznościowych pojawił się hasztag #BAFTAsSoWhite. Znalazł się on w trendach jako odpowiedź na nominacje Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, które są krytykowane za wykluczenie kolorowych aktorów. Nagroda była przedmiotem podobnej krytyki w poprzednich latach.

The Guardian podaje nawet wyniki raportu, według danych wynika, że 94% wszystkich nominowanych do nagrody było białych. “Brak różnorodności w dzisiejszych czasach jest ogromnie rozczarowujący” – komentuje Amanda Berry. Jak wygląda głosowanie? Głosuje około 6700 członków Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej. Pracownicy z branży ubiegają się o członkostwo i płacą roczną subskrypcję w wysokości 495 £.

“Następny etap to obowiązkowa obecność kolorowych na podium. Kolejny etap to obowiązkowy % kolorowych na podium. Ostatni etap to tylko kolorowi aktorzy na podium. Koniec rasizmu” – komentuje ostrą krytykę brytyjskich mediów Adam Gwiazda.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY