Konferencja “Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku”. Organizatorem Roty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Roty Marszu Niepodległości organizują konferencję “Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku”. Będzie omawiana sytuacja Polaków na Kresach.

Jak możemy przeczytać na facebookowym wydarzeniu, konferencja “Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku”, która jest organizowana przez Roty Marszu Niepodległości, dotyczy problemów przed którymi stoją nasi rodacy na Kresach. “Zapraszamy na konferencje “Nasze Ziemie Wschodnie”, podczas której podejmiemy bieżące problemy, które stoją przed Polakami na Kresach”. Zapowiadany jest udział między innymi Roberta Bąkiewicza – prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i lidera Rot.

Gośćmi będą: Karol Kaźmierczak z portalu Kresy.pl, który przedstawi temat “Etnogeopolityka narodu polskiego jako alternatywa dla koncepcji Międzymorza”, Włodzimierz Osadczy z tematem “Kościół łaciński na Ukrainie: perspektywy rozwoju kulturowego i cywilizacyjnego w kontekście tradycji polskiej”; Mirosław Kapcewicz z Fundacji Młode Kresy – “Odbiór polskich mediów na Białorusi wśród miejscowej młodzieży polskiej. Czy bić na trwogę?”.

ZOBACZ TAKŻE: Amerykanie wyjdą z Iraku? Olbrzymie zamieszanie ws. listu

Marcin Skalski, publicysta portalu Kresy.pl z tematem “Konieczność zakwestionowania hegemonii USA nad Polską jako warunek konieczny narodowej polityki na Kresach” – temat szczególnie aktualny w obliczu ostatnich działań na Bliskim Wschodzie. Wydarzenie już 11 stycznia, w godzinach 15:00-19:00 w Zebra Tower (obok Metra Politechnika). Tytuł Konferencji: Nasze Ziemie Wschodnie w XXI wieku. Młodzież, Media, przyszłość. Zapraszamy!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY