“Amerykańscy żołnierze wrócą w trumnach” – lider Hezbollahu grozi USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“Amerykańscy żołnierze wrócą w trumnach” – grozi Stanom Zjednoczonym Hasan Nasrallah, lider Hezbollahu. Według niego usunięcie wojsk USA jest priorytetem.

“But Kasema Sulejmaniego jest wart tyle, co głowa Trumpa i wszystkich amerykańskich przywódców. Armia USA na Bliskim Wschodzie zapłaci za zabicie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, a amerykańscy żołnierze i oficerowie wrócą do domu w trumnach” – oznajmił lider Hezbollahu.

Nasrallah wprost powiedział, że priorytetem są działania zmierzające do usunięcia wojsk USA, a następnie zemsta za śmierć irańskiego generała. W niedzielnej przemowie lider ugrupowania zaznaczył jednak, że nie należy atakować cywilów, ponieważ przyszłuży się to polityce Trumpa.

“Kiedy trumny z amerykańskimi żołnierzami i oficerami zaczną być transportowane (…) do USA, Trump i jego administracja zdadzą sobie sprawę z tego, że naprawdę stracili ten region i przegrają wybory” – mówił i oznaczył dzień śmierci generała Sulejmaniego jako datę, która oddziela dwa etapy – “To początek nowego etapu i nowej historii nie tylko dla Iranu czy Iraku, ale także dla całego regionu”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY