Wyniki prawyborów Konfederacji w Krakowie i Katowicach. Wygrał Bosak

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dwa bardzo ważne zjazdy prawyborcze Konfederacji wygrał Krzysztof Bosak. Kandydat Ruchu Narodowego w Katowicach zdobył aż 15 elektorów.

Wczoraj odbyły się dwa kolejne zjazdy prawyborcze Konfederacji. O godzinie 11:00 zaczął się zjazd w Krakowie, a po późnym popołudniem, o godzinie 18:00 zjazd w Katowicach. Na obu wydarzeniach zwyciężył jedyny kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Kraków i Katowice to były kolejne miejsca, w których można było spodziewać się dobrego wyniku któregoś z czterech korwinowców.

Jednak na czele tradycyjnie Bosak i Braun. Co prawda w Krakowie Bosak zdobył 10 elektorów, Grzegorz Braun 7, a czterech kandydatów Partii KORWiN łącznie 13 (7 Konrad Berkowicz, 4 Artur Dziambor, Jacek Wilk i Janusz Korwin-Mikke po 1), ale w Katowicach zwycięstwo “opcji narodowej” było bezdyskusyjne: Krzysztof Bosak aż 15 elektorów, Grzegorz Braun 11, a korwinowcy razem tylko 12. Zjazd na Śląsku był bardzo ważny, bo do “rozdania” było aż 38 głosów elektorskich.

ZOBACZ TAKŻE: Szymon Hołownia założył fundację. Wyjdzie z tego partia polityczna?

Spoza wyżej wymienionych jedynego elektora w Krakowie zdobyła jedyna w prawyborczej rywalizacji Konfederacji kobieta, Magdalena Ziętek-Wielomska. W Katowicach nikt poza Krzysztofem Bosakiem, Grzegorzem Braunem i kandydatami wolnościowymi nie zdobył ani jednego głosu elektorskiego. W ogólnej rywalizacji strata Krzysztofa Bosaka do czterech kandydatów Partii KORWiN to dwa głosy elektorskie. Decydujące może się więc okazać zachowanie Grzegorza Brauna.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY