Robert Biedroń będzie kandydatem lewicy? Rekomendacja Czarzastego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. YouTube

Nadal do końca nie wiemy kto będzie kandydatem lewicy na prezydenta. Wiele wskazuje, że Biedroń. Włodzimierz Czarzasty rekomenduje go zarządowi.

Jak już kilkukrotnie informowaliśmy, powstały po rozpadzie Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Sojusz Lewicy Demokratycznej łączy się z Wiosną Roberta Biedronia. Z “progresywnej” lewicy, którą miała być Wiosna nic nie wyszło, więc Biedroń niejako wraca do korzeni – był on przecież w przeszłości członkiem SLD. Połączenie postkomunistów i “progresistów” skończy się przemianowaniem SLD na partię o nazwie “Nowa Lewica”.

Nowa Lewica nadal będzie pozostawać w koalicji ze skrajnie lewacką Partią Razem – stąd klub w parlamencie będzie nazywał się “Nowa Lewica Razem”. Obie partie zarzekają się, że poprą jednego kandydata. Wiele mówiło się oczywiście o Adrianie Zandbergu, ale podobno nie chce on startować. Potem było poszukiwanie kobiety, ale okazało się, że żadnej rozgarniętej kandydatki lewica nie ma. Potem ze swoim tweetem wyskoczył Śmiszek, “partner” Biedronia.

ZOBACZ TAKŻE: Wyniki prawyborów Konfederacji w Krakowie i Katowicach. Wygrał Bosak

W jednym z programów telewizji Polsat Włodzimierz Czarzasty poinformował, że będzie rekomendował Roberta Biedronia. “Kandydatem Nowej Lewicy będzie ta osoba, którą konwencja zatwierdzi, ale ja mogę powiedzieć, kogo będę rekomendował zarządowi do zatwierdzenia. Zgłoszę kandydaturę pana Roberta Biedronia”. Nie wiemy jak na tę rekomendację zareaguje Partia Razem. Z obserwacji kont członków i sympatyków Partii Razem na portalu społecznościowych wynika, że nie są zbytnio zadowoleni z takiej kandydatury.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY