Dominic Raab: “Będziemy dążyli do deeskalacji konfliktu z Iranem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Brytyjski szef MSZ Dominic Raab w wywiadzie dla “Sky News” zapowiedział, że jego Zjednoczone Królestwo będzie dążyć do deeskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie. Londyn w tym celu na bieżąco rozmawia ze wszystkimi stronami konfliktu.

Podczas rozmowy ze “Sky News” brytyjski Minister Spraw Zagranicznych Dominic Raab, powiedział, że zabity przez Amerykanów irański generał Kasem Sulejmani był regionalnym zagrożeniem. Zaznaczył, że rozumie zachowanie USA i jej prawo do samoobrony.

Zobacz także: Atak na amerykańską bazę w Kenii. To somalijscy dżihadyści

Musimy opanować nikczemne działania Iranu, ale musimy też deeskalować i ustabilizować sytuację” – podkreślił w wywiadzie Dominic Raab.

We czwartek brytyjski minister spotka się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu Mike Pompeo. Raab dodał również, że Londyn prowadzi rozmowy z władzami państw europejskich, USA, a także z Iranem i Irakiem, dążąc do uniknięcia wojny.

“Chcemy deeskalować napięcia, chcemy zobaczyć drogę (wyjścia) z tego kryzysu. Nie chcemy być świadkami wielkiej wojny na Bliskim WschodzieJedyną grupą czy graczami, którzy skorzystaliby na tym, byliby terroryści i Daesh” – powiedział.

Sulejmani, dowódca elitarnej jednostki Al-Kuds, i Muhandis, założyciel proirańskiej milicji irackiej Kataib Hezbollah, w nocy z czwartku na piątek zostali zabici na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie w ostrzale rakietowym sił USA. Ataku dokonano z użyciem dronów. Iran zapowiedział odwet.

rmf24/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY