REKLAMA

Rosyjski senator atakuje Polaków: Polska staje w jednym szeregu z nazistami

REKLAMA

Rosyjski senator, Oleg Morozow atakuje Polaków za decyzję polskich władz o braku udziału w spotkaniu Międzynarodowego Forum Holocaustu w Izraelu: Polska staje w jednym szeregu z nazistami.

„Polska oficjalnie staje w szeregu z nazistami i osobami zaangażowanymi w masową eksterminację Żydów. To bardzo krótkowzroczne” – mówi Morozow i dodaje, że Rosja jako „kraj, który uratował naród żydowski od zagłady” będzie obecna na Międzynarodowym Forum Holocaustu.

Morozow to jeden z głównych współpracowników Władimira Putina i jeden z głównych rosyjskich ideologów. Senator wprost powiedział, że „prezydent Andrzej Duda potwierdza po raz kolejny, że współczesna Polska nie chce uznać zbrodni nazizmu przeciwko ludzkości i przeciwko Żydom”.

Jak tłumaczą się polskie władze z odmowy zaproszenia na forum w Izraelu? Swoją nieobecność tłumaczą prezydenta Putinem. Prawo i Sprawiedliwość odmówiło udziału w Międzynarodowym Forum Holocaustu ponieważ obawia się przemowy prezydenta Putina i „kolejnej prowokacji wobec Polski”.

REKLAMA

Komentarze