REKLAMA

Winnicki apeluje do rządu: Trzymajcie Polskę jak najdalej od konfliktu Iran-USA

REKLAMA

Poseł Robert Winnicki apeluje do Prawa i Sprawiedliwości, aby trzymali jak najdalej Polskę od konfliktu na linii Iran-USA.

„USA, na osobisty rozkaz Trumpa zabiły w Iranie jednego z najważniejszych ludzi w irańskim systemie bezpieczeństwa, generała Solejmaniego. Iran podejmie działania odwetowe. Apelujemy do prezydenta Dudy, premiera Morawieckeigo i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, by trzymali Polskę jak najdalej od tego konfliktu” – podkreśla prezes Ruchu Narodowego.

„W zaistniałej sytuacji należy w trybie natychmiastowym wycofać naszych żołnierzy z Iraku, który do dziś znajduje się jeszcze bardziej w strefie bezpośredniego zagrożenia konfliktem na dużą skalę” – dodaje Winnicki.

Przypominamy, że trwa eskalacja konfliktu na linii USA-Iran – zwiększyło je zabójstwo gen. Sulejmaniego przez Amerykanów, które zostało zlecone przez prezydenta Donalda Trumpa. W ataku zginęło osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Śmierć generała została potwierdzona przez Gwardię Rewolucyjną. Iran wprost oświadczył, że odpowie na atak USA „w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie”.

REKLAMA

Komentarze