Prezydent stawia warunki wyjazdu do Izraela na obchody wyzwolenia KL Auschwitz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ rmf24.pl

Prezydent Andrzej Duda stawia warunki organizatorom obchodów wyzwolenia obozu zagłady KL Auschwitz. Przemówienie przed lub zaraz po wystąpieniu Władimira Putina kluczem decyzji o wyjeździe do Izraela. Kancelaria Prezydenta nie ogłosiła jeszcze decyzji.

Urzędnicy z Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy negocjują z organizatorami warunki wyjazdu do Izraela na obchody wyzwolenia KL Auschwitz. Polska strona zamierza wynegocjować przemówienie naszego Prezydenta przed lub zaraz po wystąpieniu Władimira Putina.

Zobacz także: Szymon Hołownia założył fundację. Wyjdzie z tego partia polityczna?

Dla polskiej dyplomacji jest to kluczowy moment w podjęciu decyzji o udziale w izraelskich obchodach w instytucie Yad Vashem. Wszystko za sprawą ostatnich oskarżeń Prezydenta Rosji wymierzonych w Polskę.

Prezydent Andrzej Duda chce podczas nich przestawić polski punkt widzenia na temat historii II wojny światowej i wyzwolenia obozu zagłady wielu milionów Polaków oraz ludzi innych narodowości.

Organizatorem obchodów wyzwolenia obozu KL Auschwitz jest żydowskie Światowe Forum Holocaustu. Uroczystości odbędą się w instytucie Yad Vashem (Jerozolima) w dniach 22 i 23 stycznia bieżącego roku.

interia/rmf24

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY