W brytyjskich więzieniach islamiści mają własne trybunały szariatu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. TryJimmy, pixabay.com

Ekstremiści w więzieniach w Wielkiej Brytanii przeprowadzają własne trybunały szariatu. Islamiści kontrolują młodych muzułmańskich więźniów i dzielą się zakazanymi książkami.

“W 2019 w więzieniach w Anglii i Walii było 13 tys. muzułmanów, 16%, dwa razy tyle co w 2002.” – informuje na portalu społecznościowym Twitter Adam Gwiazda. Artykuły w brytyjskich mediach potwierdzają byli więźniowie.

Były więzień twierdził, że brał udział w biciu karnym i sądach szariackich wraz z grupą więźniów, którzy zobowiązali się do lojalności. Eksperci ds. bezpieczeństwa wezwali do pilnego przeglądu radykalizacji w brytyjskich więzieniach.

Były więzień, który ma około 20 lat i używa pseudonimu Jack, powiedział, że jego byli więźniowie skontaktowali się z nim, oferując mu pomoc w podróży do Syrii. Profesor Ian Acheson, który prowadził przegląd ekstremizmu w więzieniu w 2016 r. opisywał ekstremizm islamski w więzieniach jako „narastający problem” i przedstawił środki przeciwdziałania temu.

Niestety, słowa i rozwiązania, które przedstawił profesor napotkały się z oporem. Profesor Acheson powiedział, że opis doświadczeń więźnia pokazuje, że więzienia „wciąż nie są w stanie poradzić sobie z poważnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY