Kolejne podziały w tzw. “Zjednoczonej Prawicy”. Napięta sytuacja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W tak zwanej “Zjednoczonej Prawicy”, a więc koalicji PiS-u, Zbigniewa Ziobro i Jarosława Gowina, cały czas się kotłuje. Teraz o ustawę o sędziach.

Tak zwana Zjednoczona Prawica lubi się przedstawiać się jako siła rzeczywiście zjednoczona. Ostatnie wybory, mimo olbrzymiego poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości, mocno utrudniły sytuację naszej dzisiejszej “sanacji”. Utrata Senatu to tylko wierzchołek góry lodowej. Większym problemem dla “Naczelnika Państwa” zaczyna być chyba sytuacja w Sejmie. Koalicjanci PiS wytargowali dobre miejsce i żeby rządzić, PiS ich potrzebuje.

Bez 18 posłów Solidarnej Polski i 18 posłów Porozumienia Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość ma tylko 199 posłów, co nie pozwala na samodzielne rządy. Przywódcy dwóch pisowskich “przystawek” wiedzą o tym i wykorzystują to, budując wokół siebie własne “dwory”. Największym problemem dla PiS-u wydaje się tu Jarosław Gowin. Obecnie w ZP ma być napięta sytuacja w związku z ustawą dyscyplinującą sędziów.

ZOBACZ TAKŻE: Miasto chce wyrzucić proliferów z lokalu. Będzie eksmisja?

Podobno ustawa poszła o wiele dalej, niż ustalali to ze sobą rządzący krajem koalicjanci. Ustawa miała więc zostać złagodzona podczas prac w komisjach. Zmiany miały pójść nie po myśli Jarosława Gowina, co spowodowało irytację środowiska Porozumienia. Jeśli opozycyjny Senat wprowadzi w ustawie jakieś poprawki, Porozumienie może je poprzeć. Czy PiS utrzyma władzę do końca kadencji?

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY