Wniosek o ukaranie Grodzkiego. Chodzi o tajemnicę lekarską

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Stowarzyszenie Godność złożyło do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wniosek o ukaranie marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego. Chodzi o ujawnienie przez polityka sprawy objętej tajemnicą lekarską. Grodzki mówił o przyjmowaniu leków przeciwbólowych przez Jarosława Kaczyńskiego.

Jak się bierze silne leki przeciwbólowe, to naprawdę umysł człowieka reaguje trochę inaczej, więc na miejscu pana prezesa zająłbym się szybkim powrotem do zdrowia, do działalności i do pracy – powiedział Grodzki w rozmowie z Radiem ZET.

Była to reakcja na słowa prezesa PiS na temat projektu nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym. Kaczyński powiedział: „Mam nadzieję, że tym projektem powstrzymamy wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości”.

Chińscy komuniści chcą zmieniać Biblię

Po słowach marszałka Senatu Stowarzyszenie Godność złożyło wniosek o ukaranie polityka skierowany do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej. Organizacja zarzuca Grodzkiemu naruszenie art. 47 konstytucji, ustawy o zawodach lekarza, Kodeksu Etyki Lekarskiej i Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Stowarzyszenie pisze, że „nieuprawnienie pozyskując niezweryfikowane dane chorobowe prezesa Jarosława Kaczyńskiego wypowiadał się publicznie w sprawach objętych tajemnicą lekarską, co do przyjmowania przez niego leków przeciwbólowych, skutków ubocznych przyjmowanych leków, aktywności w czasie korzystania ze zwolnienia lekarskiego, publicznych rekomendacji lekarskich choremu, który nie był i nie jest jego pacjentem”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY