W Boże Narodzenie zdewastowano kościół pod Gorzowem Wielkopolskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Boże Narodzenie ktoś zdewastował kościół w podgorzowskim Jeninie. Chodzi o parafię św. Michała Archanioła. Okradziono też kaplicę w Gorzowie.

Zwykłe złodziejstwo czy antyklerykalne chuligaństwo? W Boże Narodzenie niebezpiecznie zrobiło się w województwie lubuskim. Najpierw zdewastowano parafię św. Michała Archanioła w podgorzowskim Jeninie. To wieś położona około dziesięciu kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego. Mieszka tam półtora tysiąca osób. 25 grudnia zdewastowano wejście do kościoła oraz elementy wyposażenia wnętrza.

Wydarzenie w Jeninie prawdopodobnie ma podłoże antyklerykalne. Podpalono ławki oraz zniszczono… krzyże. Policja bada już sprawę, wezwano psy tropiące, a przerażeni mieszkańcy powtarzają informację, że chuliganów musiało być przynajmniej kilku. Według pojawiających się informacji, jeśli sprawcy zostaną złapani, może im grozić nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ TAKŻE: Młodzież Wszechpolska zebrała pieniądze na mural z Łupaszką

W mniej więcej tym samym czasie okradziono kaplicę katedralną w Gorzowie Wielkopolskim. Ukradziono całą kasetkę z pieniędzmi. Nie ma informacji o jakiś uszkodzeniach kościołów w mieście. Tutaj mamy więc do czynienia ze zwykłym złodziejstwem. Bliska odległość i podobny czas sugerują jednak, że za tymi skandalicznymi wydarzeniami może stać ta sama osoba lub grupa. Niestety, ze względu na skrajnie lewacką działalność o podłożu antyklerykalnym do takich świętokradztw dochodzi coraz częściej.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY