REKLAMA

Abp Jędraszewski mocno: „Ekologizm” odwraca porządek świata. To sprzeczne z Biblią

REKLAMA

Abp Jędraszewski mocno wypowiedział się na temat modnego w ostatnim czasie ekologizmu: „Ekologizm” odwraca porządek świata. To sprzeczne ze wszystkim, co zapisane w Biblii”

Według duchownego ekologizm jest porównywalny do twierdzeń Friedricha Engelsa, który jest jednym z ideologów marksizmu oraz współtwórcą materializmu dialektycznego: „Skwituję to krótko: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańską, bez której my – Europejczycy nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci. To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę”

Abp Jędraszewski odniósł się w wywiadzie dla Telewizji Republika do nastoletniej Grety Thunberg: „To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś co się na narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim co jest zapisane w Biblii począwszy od Księgi Rodzaju, gdzie jest wyraźnie mowa o cudzie stworzenia świata przez Boga. Bóg się tym światem zachwyca, człowiek jest postawiony jako ukoronowanie całego dzieła stworzenia”

REKLAMA

Komentarze