Pierwszy raz od 200 lat nie odbędzie się pasterka w paryskiej katedrze Notre Dame

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Flames rise from Notre Dame cathedral as it burns in Paris, Monday, April 15, 2019. Massive plumes of yellow brown smoke is filling the air above Notre Dame Cathedral and ash is falling on tourists and others around the island that marks the center of Paris. (AP Photo/Thibault Camus)

Pierwszy raz od ponad 200 lat nie odbędzie się pasterka w paryskiej katedrze Notre Dame. To efekt pożaru, który w kwietniu strawił katedrę.

“Nie będzie mszy o północy w Notre Dame. Ostatni raz miało to miejsce podczas rewolucji francuskiej. Od 1803 roku w Notre Dame zawsze odbywały się bożonarodzeniowe msze” – poinformowała rzeczniczka paryskiej diecezji.

Katedra od 15 kwietnia pozostaje zamknięte dla zwiedzających i “prawdopodobnie nie będą dostępne dla turystów przez najbliższe lata” – informuje portal gosc.pl.

CZYTAJ TAKŻE: “Pożar w Notre Dame rozbudził wiarę. To był znak” – ks. Chauvet o przebudzeniu wiary we Francji

W połowie kwietnia w katedrze Notre Dame pojawił się ogień. Służby 15 kwietnia, nad ranem poinformowały, że udało się uratować konstrukcję budynku i dwie wieże. Zniszczony został dach katedry Notre Dame i iglica. Ogień udało się ugasić 16 kwietnia przed godz. 4 nad ranem.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY