Młodzież Wszechpolska zebrała pieniądze na mural z Łupaszką

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jak doskonale wiemy, Młodzież Wszechpolska przeprowadzała zbiórkę pieniędzy na stworzenie w Białymstoku muralu ze słynnym Łupaszką. Udało się.

Jak możemy przeczytać na związanym z Młodzieżą Wszechpolską portalu Narodowcy, “Od wielu miesięcy Białystok jest polem bitwy w kwestii Zygmunta Szendzielarza “Łupaszki”. Ostatecznie wojewoda podlaski unieważnił uchwałę radnych zmieniających nazwę ulicy i patronat Łupaszki pozostaje. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że w Białymstoku powstanie również mural poświęcony Zygmuntowi Szendzielarzowi. Zrzutka osiągnęła już ponad 100% oczekiwanej kwoty”.

Chociaż do zakończenia zbiórki na portalu Zrzutka zostało jeszcze kilka dni, potrzebne pieniądze zostały już zebrane. Pokazuje to, że sytuacja w Białymstoku odbiła się echem i spowodowała oburzenie wielu polskich patriotów, którzy zechcieli wspomóc szczytną inicjatywę Wszechpolaków. Dzięki zamieszaniu i odpowiednim nagłośnieniu białostockiego skandalu, nie tylko nadal będzie ulica Łupaszki, ale wielu mieszkańców miasta będzie mogło jeszcze podziwiać okolicznościowy mural.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy numer “Polityki Narodowej”. Tematem “Nowa Wiosna Ludów”

Wszechpolacy podkreślają, że “Białystok już nie pierwszy raz pokazuje, jak ważna jest historia, prawda i tradycja”. Cieszyć się należy, że wszędzie tam, gdzie “dobra zmiana” nie radzi sobie z realnymi zmianami, liczyć zawsze możemy na polskich narodowców i Młodzież Wszechpolską. Będziemy informować o rozwoju sytuacji i o pojawieniu się muralu w Białymstoku. Zachęcamy także do monitorowania zachowań polityków samorządowych, którzy dla walki z PiS są w stanie obrażać pamięć polskich narodowych bohaterów.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY