Wybory na przewodniczącego PO: Senator Bogdan Zdrojewski dołącza do gry

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Platforma Obywatelska.

/ Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0

Zgłosił się kolejny kandydat na przewodniczącego PO. Jest nim senator Bogdan Zdrojewski. Wkrótce odbędą się wewnętrzne wybory w partii opozycyjnej. Dotychczasowy przewodniczący Grzegorz Schetyna nie podjął jeszcze decyzji o starcie.

Dotychczas swoje kandydatury zgłosiła Joanna Mucha oraz Borys Budka. Wybory na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej odbędą się po Nowym Roku. Swój udział potwierdził również senator Bogdan Zdrojewski.

Zobacz także: Skandal w Niemczech. Rząd zmyślał na temat porozumienia z Rosją

Swoje uczestnictwo zatwierdził poprzez komunikator społecznościowy – “Potwierdzam złożenie stosownych dokumentów wraz ze zgodą na kandydowanie w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej” – napisał na Twitterze senator PO.

Obecna kadencja przewodniczącego Grzegorza Schetyny kończy się po Nowym Roku. Sam prezes PO nie złożył odpowiednich dokumentów zatwierdzających swój udział w wyborach. Jego bliscy współpracownicy zarzekają się jednak, że będzie on jednak ubiegał się o reelekcję.

W niedawnej rozmowie z PAP europoseł Bartosz Arłukowicz oświadczył, że bardzo poważnie rozważa kandydowanie na przewodniczącego PO. Jak dodał jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale podejmie ją w najbliższym czasie. 

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY