Winnicki ostro: Wara Komisji Europejskiej od polskiego stanowienia prawa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Poseł Robert Winnicki

Poseł Robert Winnicki / Fot:Twitter

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki ostro wypowiedział się o działaniach Komisji Europejskiej: “Wara od polskiego stanowienia prawa” – wprost mówi w Sejmie polityk Konfederacji.

“Trzeba jasno powiedzieć Komisji Europejskiej: wara od polskiego stanowienia prawa, od tego, co robi suwerenny Sejm RP. Nie macie prawa wtrącać się w naszą wewnętrzną debatę, nie macie prawa, aby dyktować z Brukseli jak będzie wyglądać polskie sądownictwo, polskie prawo. To właśnie mówi Konfederacja” – mówił Robert Winnicki w Sejmie.

Poseł odnosił się do nowelizacji ustaw regulujących funkcjonowanie polskiego systemu sądownictwa oraz listu, który skierowała Komisja Europejska do władz w Polsce: prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu. KE wzywała w dokumencie, aby Polska wstrzymała prace nad projektem ustaw oraz skonsultowała się w tej sprawie z Unią Europejską.

Poseł Winnicki jednocześnie potępił działalność Prawa i Sprawiedliwości ws. regulacji prawa: “Szkoda Polski i polskich szans rozwojowych. Realna, radykalna reforma sądownictwa będzie musiała poczekać aż Konfederacja zdobędzie znaczący wpływ na państwo. Daj Boże jak najszybciej” – wprost napisał na Twitterze.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY