Skandal w Niemczech. Rząd zmyślał na temat porozumienia z Rosją

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

“W sprawie porozumienia dot. tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę od 2020 roku rząd Niemiec najprawdopodobniej zmyślał” – powołuje się na niemiecki Bild portal Onet.

Wszystko rozbija się o rzekome porozumienie, które miało zostać zawarte o godz. 14. MSZ RFN poinformowało wtedy władze USA, że godzinę wcześniej Ukraina i Rosja zawarły umowę ws. tranzytu.

Niemcy jeszcze w listopadzie lobbowały w USA na rzecz budowy Gazociągu Północy. Niemiecki “Bild” dotarł do dokumentacji, z której wynika, że Niemcy lobbują w Stanach za zniesieniem kar nałożonych na firmy, które zajmują się budową gazociągu Mają to być ważne dokumenty “zachodnioeuropejskiej służby wywiadowczej”.

Kilka dni temu Merkel wprost oświadczyła, że jest przeciwna sankcjom USA: “Kongres rzeczywiście przyjął sankcje. Jesteśmy przeciwni eksterytorialnym sankcjom, i to nie od wczoraj. W związku z Iranem mamy ten sam problem”. Tymczasem ambasador podkreślał, że polityka odnośnie gazociagu jest praktycznie taka sama od czasów Baracka Obamy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY