REKLAMA

Erdogan ostrzega Europę przed nową falą imigrantów. Grozi otwarciem granic

REKLAMA

Erdogan postanowił ostrzec Europę przed zbliżającą się nową falą imigrantów. Do naszych granic zbliża się około 100 tysięcy osób.

„Negatywne skutki tej sytuacji odczuje cała Europa, a zwłaszcza Grecja” – mówi prezydent Turcji i dodaje, że jego kraj nie będzie sam sobie radził z napływem kolejnych imigrantów. Erdogan zrzuca winę na prezydenta Baszara el-Asada i lotnictwo rosyjskie.

Polityk jest wręcz przekonany, że powtórzy się kryzys imigracyjny. Tureckie władze narzekają, że w wyniku polityki przyjęły już 3,7 miliona uchodźców. Prezydent domaga się od Unii Europejskiej przyjęcia kolejnych imigrantów i otwarciem granic dla nich w kierunku Europy.

ZOBACZ TAKŻE: Polskę zalewają Ukraińcy – nasz kraj wydał najwięcej zezwoleń na pobyt dla imigrantów

Nadchodzi czas końca światów? Specjaliści ostrzegają, że u granic Europy może się pojawić niedługo setki milionów imigrantów. Głód, zmiany klimatu i susza – te czynniki mają zmusić do największej migracji w dziejach. Do Europy mogą przypłynąć mieszkańcy Afryki, państw, w których toczona jest wojna.

Portal tygodnik.tvp także zwraca uwagę na to, że susza będzie jednym z czynników, dla których imigranci będą chętniej przybywać do Europy. Nawet milion imigrantów rocznie może próbować osiedlać się na Starym Kontynencie. Co ważne – Do końca tego stulecia roczna liczba imigrantów potroi się, a nawet 660 tysięcy imigrantów rocznie więcej chciałoby się osiedlić w Europie niż teraz.

REKLAMA

Komentarze