Wieczorem ewakuowano berliński jarmark. Sytuacja pod kontrolą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wczoraj wieczorem ewakuowano berliński jarmark bożonarodzeniowy. Powodem było podejrzanie zachowanie Syryjczyków. Sytuacja jest już pod kontrolą.

Niebezpiecznie zrobiło się wczoraj wieczorem w Berlinie. Wyczulona po wcześniejszych atakach terrorystycznych niemiecka policja i służby stale monitorują sytuację i reagują na nawet najmniejsze zagrożenie, a przynajmniej się starają. Dzięki szybkiej interwencji tym razem nic złego się nie stało. Uwagę służb zwróciło podejrzane zachowanie dwóch Syryjczyków. Zostali zatrzymani.

Pojawiły się informacje, że mieli oni wcześniej “wykroczenia” dotyczące materiałów wybuchowych, chociaż szczegółowych informacji na ten temat brak, a także że jeden z nich miał być poszukiwany w Stanach Zjednoczonych. Osoby przebywające na jarmarku bożonarodzeniowym przy Breitscheidplatz oraz w okolicach Kościoła Pamięci zostały ewakuowane. Służby podkreślają, że zagrożenie atakiem istniało.

ZOBACZ TAKŻE: [SONDAŻ] 10% dla Konfederacji w sondażu dla pisowskiego portalu

Teraz już wiemy, że jeden z zatrzymanych nie był tą samą osobą, co poszukiwany w Stanach Zjednoczonych. Mniej więcej w tym samym miejscu doszło do słynnego ataku terrorystycznego kilka lat wcześniej. W 2016 roku jeden z terrorystów muzułmańskich zamordował polskiego kierowcę tira, a następnie wjechał ciężarówką w tłum. Zginęło 12 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY