Uchodźcy z Syrii przedostali się do Turcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Turcja po raz kolejny stoi przed wyzwaniem. Uchodźcy z prowincji Idlib uciekli do swojego północnego sąsiada. Tureckie media państwowe informują, że ich liczba wynosi około 25 tysięcy. Władze tego kraju proszą o wsparcie swoich sojuszników.

Uchodźcy z Syrii przedostali się na terytorium Turcji po ostatnich ostrzałach prowincji Idlib. 25 tysięcy cywili uciekło z jednego z ostatnich regionów kontrolowanych przez rebeliantów.

Zobacz także: [SONDAŻ] Sondaż prezydencki dla Do Rzeczy. Bosak prawie 5%!

W sumie na terytorium Turcji przebywa około 3,7 miliona syryjskich uchodźców. Z tego powodu tureckie władze wielokrotnie prosiły o pomoc swoich sojuszników, aby ci również przyjmowali imigrantów.

Turecka agencja informacyjna Anatolia podała, że od czasu wypowiedzi Erdogana kolejne 25 tys. osób uciekło z Idlibu i przybyło na obszary w pobliżu granicy z Turcją. W piątek widziano długi sznur samochodów opuszczających Maarat al–Numan

Według tureckich mediów rządowych od listopada z terenów objętych wojną wysiedlono blisko 205 tysięcy cywilów. Powodem jest ostrzał terenu Idlib przez syryjskie oraz rosyjskie wojska.

tvp.info

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY