Autorka książek o Harrym Potterze podpadła genderystom. Wsparła kobietę wyrzuconą z pracy za krytykę LGBT

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W mediach społecznościowych rozpętała się burza po wpisie autorki książek o Harrym Potterze. Znana pisarka wsparła kobietę wyrzuconą z pracy za krytykę LGBT.

Co ciekawe J.K. Rowling znana jest ze swoich liberalnych poglądów. Jednak wyrzucenie z pracy za krytykę LGBT okazało się za dużo nawet dla niej. Wpis o tym, że nie da się zmienić płci biologicznej wywołał burzę w Internecie.

“Ubieraj się, jak chcesz. Nazywaj się, jak chcesz. Śpij z kimkolwiek, kto się na to zgodzi. Żyj najlepiej, jak potrafisz w bezpieczeństwie i pokoju. Ale żeby zmuszać kobietę do odejścia z pracy za stwierdzenie, że płeć jest rzeczywista?” – te słowa wywołały wściekłość genderystów, którzy natychmiast zaatakowali pisarkę.

Środowisko homoseksualne od razu zarzuciło J.K. Rowling, że jest w tym sporze bardzo “transfobiczna”. Do sporu włączyły się gwiazdeczki amerykańskich seriali: “Stoję w opozycji do feministycznych osób, i uznaję, że kobiety trans są prawdziwymi kobietami, jestem przeciwko bigotom takim jak ty” – napisała Sara Ramizer.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY