Putin o “pierwotnie rosyjskich terytoriach” na Ukrainie: To przez utworzenie konfederacji zamiast federacji w ZSRR

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Rosji stwierdził , iż przy tworzeniu Związku Sowieckiego Włodzimierz Lenin popełnił ogromny błąd, propunując konfederacje zamiast federacji dla struktuty państwowej komunistycznego organizmu, co pozwoliło grupom etnicznym ,,uzyskać prawo do odłączenia się.

Jak powiedział polityk – Moskwa analizuje kwestię ,,pierwotnie rosyjskich terytoriów” na wybrzeżu Morza Czarnego i we wschodnich regionach Ukrainy.Komentarz pojawił się gdy Putin przemawiał na wczorajszej konferencji prasowej w Moskwie, odpowiadając na pytanie dotyczące jego stosunku do Włodzimierza Lenina.

Prezydent Rosji uważa, że terytoria ,,zostały podzielone w taki sposób, że nie zawsze odpowiadały tradycyjnym siedliskom niektórych ludów”. Podczas tworzenia Związku Radzieckiego pierwotnie terytoria rosyjskie, które w ogóle nie miały nic wspólnego z Ukrainą, całe wybrzeże Morza Czarnego, ziemie zachodniej Rosji zostały przekazane Ukrainie z dziwnym uzasadnieniem ,,w celu zwiększenia udziału proletariatu na Ukrainie, ponieważ Ukraina była regionem wiejskim- powiedział.

Putin dodał, że ,,była to dość dziwna decyzja, ale i tak została podjęta.To wszystko dziedzictwo budownictwa państwowego Władimira Lenina, a teraz się nad tym zastanawiamy”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY