Rzecznik rządu: KE posiada złe informacje na temat ustawy o sędziach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W piątek rzecznik KE poinformował opinię publiczną, że przewodnicząca Viera Jourova zachęca polskie władze do konsultacji ws. ustawy o sędziach z Komisją Wenecką. Rzecznik polskiego rządu Piotr Müller w odpowiedzi zakomunikował, że władze europejskie zostały źle poinformowane.

Rzecznik KE Christian Wigand powiedział, że polskie władze i Sejm oraz Senat zostały poproszone o odpowiednie konsultacje w sprawie ustawy o sędziach z europejskimi organami. Poproszono również o wstrzymanie dalszych prac nad projektem ustawy.

Zobacz także: Kamysz cieszy się z kandydatury Hołowni: „Zabierze sporo głosów PO”

Przewodnicząca europejskiej komisji Viera Jourova w liście prosi o wstrzymanie prac na ustawą, aby przeprowadzić konsultacje z Komisją Weneckiej.

W sprawie wystosowanego przez Komisję Europejską apelu, wypowiedział się rzecznik polskiego rządu Piotr Müller – “Apel Komisji Europejskiej naszym zdaniem jest nietrafiony”.

“Mam takie głębokie przekonanie, że w Komisji Europejskiej ktoś niestety więcej naopowiadał rzeczy, które w Polsce się nie dzieją i w związku z tym Komisji Europejska – mam nadzieję – nie ze złej woli, ale po prostu z braku rzetelnych informacji, taki dzisiaj apel przedstawiła” – powiedział rzecznik polskiego rządu.

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY