Niemcy bronią Nord Stream 2: Jesteśmy przeciwni sankcjom USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Gazociąg Nord Stream.

Rurociąg Nord Stream. / Fot. unian.info

Niemcy bronią Nord Stream 2. Merkel wprost oświadczyła, że jest przeciwna sankcjom USA: “Jesteśmy przeciwni eksterytorialnym sankcjom, i to nie od wczoraj”.

Niemcy już od kliku miesięcy nie pozostawiają żadnych wątpliwości ws. Nord Stream 2. Według niemieckiej minister obrony i przewodniczącej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer od jego budowy nie ma odwrotu. Już rok temu bez względu na opór Polski i Komisji Europejskiej w Niemczech rozpoczęto budowę przebiegającej przez to państwo części gazociągu.

Pod koniec lipca rozpoczęło się układanie pierwszych elementów na terytorium Niemiec. Tym razem głos ws. gazociągu zabrała Angela Merkel: “Kongres rzeczywiście przyjął sankcje. Jesteśmy przeciwni eksterytorialnym sankcjom, i to nie od wczoraj. W związku z Iranem mamy ten sam problem”.

Niemcy jeszcze w listopadzie lobbowały w USA na rzecz budowy Gazociągu Północy. Niemiecki “Bild” dotarł do dokumentacji, z której wynika, że Niemcy lobbują w USA za zniesieniem kar nałożonych na firmy, które zajmują się budową gazociągu Mają to być ważne dokumenty “zachodnioeuropejskiej służby wywiadowczej”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY