Generał Gierasimow nawołuje do dialogu na linii Rosja-NATO

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rosyjski Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych, generał Walerij Gierasimow nawołuje do dialogu pomiędzy Rosją, a państwami NATO. Wskazuje również na to, że sojusz celowo szykuje się do użycia swoich sił w dużym konflikcie.

Generał Walerij Gierasimow wskazał, że amerykańska tarcza antyrakietowa rozmieszczana w krajach bałtyckich i w Polsce wskazuje na przygotowania do dużego konfliktu.

“Nadal trwają prace nad rozmieszczaniem w Europie elementów tarczy antyrakietowej USA. W krajach bałtyckich i Polsce, na wodach Morza Czarnego i Bałtyckiego wzmaga się aktywność wojskowa, rośnie intensywność ćwiczeń wojskowych sojuszu. Ich scenariusze wskazują na celowe przygotowanie NATO do użycia swych wojsk w dużym konflikcie wojennym” – zauważył rosyjski wojskowy.

Zobacz także: Wiadomo już jak wzrosną ceny prądu. Klienci jednej firmy zapłacą więcej

Podczas konferencji prasowej attache wojskowych obcych państw, generał zaznaczył, że państwa członkowskie NATO od 2016 roku stale zwiększają swoje wydatki na obronę.

Oskarżał również zachodnich propagandzistów o celowe przedstawianie rosyjskich modernizacji wojskowych jako zagrożenie dla pokoju – “Wszelki krok Rosji w sferze zapewnienia sobie bezpieczeństwa wojskowego oraz planowe i przejrzyste przedsięwzięcia związane z budową armii i floty, są przedstawiane przez zachodnich propagandzistów jako zagrożenie pokoju”.

“Niezbędne jest wznowienie współpracy Rosja-NATO w celu rozwiązania nagromadzonych problemów” – oświadczył Gierasimow, uważając także, że celem dialogu pomiędzy Rosją, a NATO powinno być obniżenie ryzyka niebezpiecznych incydentów w sferze wojskowej.

“W takich warunkach nie można wykluczyć prawdopodobieństwa pojawienia się sytuacji kryzysowych, które mogą wymknąć się spod kontroli i przerodzić się w konflikt wojenny na dużą skalę” – ostrzega rosyjski generał przed wybuchem dużego konfliktu zbrojnego.

PR24/PAP 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY