Wiadomo już jak wzrosną ceny prądu. Klienci jednej firmy zapłacą więcej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wiadomo już jak wzrosną ceny prądu – tylko jednej z firm zapłacą więcej… na razie. Pewne jest, że to klienci Tauronu zapłacą ok. 9 zł więcej za każdy rachunek.

Urząd Regulacji Energetyki wydał decyzję ws. taryf za energię elektryczną. Urząd nie zatwierdził wniosków o podwyżki dla spółek Energa, Enea, PGE – będą one musiały w 20120 roku stosować taryfy z 2018. Podwyżka jednak czeka klientów Tauronu.

Ta sytuacja nie jest jednak ostateczna: “W przypadku pozostałych sprzedawców z urzędu (PGE, Enea, Energa) nie wydaliśmy jeszcze ostatecznej decyzji, decyzji odmownej. Poinformowaliśmy przedsiębiorstwa o zakończeniu postępowań dowodowych. Przedsiębiorcy mają prawo przejrzeć dokumentację, przedstawić nowe dowody. Mogą skorygować swój wniosek taryfowy, przedstawić nowy” – mówił prezes URE.

To nie ostatnie podwyżki, które czekają Polaków. Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje również alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: “Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY