Krzysztof Bosak wygrywa na Podkarpaciu. Zaraz za nim Grzegorz Braun

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Krzysztof Bosak wygrywa na siódmym zjeździe z rzędu. Na zjeździe prawyborczym Konfederacji Krzysztof Bosak nieznacznie wyprzedził Grzegorza Brauna.

Siódmy zjazd, siódme zwycięstwo. Na każdym z dotychczasowych zjazdów prawyborczych Konfederacji zwyciężał jedyny kandydat Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Po zwycięstwach w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie, Kielcach, Bosak wygrywa także w Rzeszowie. Zdobył dziś 133 głosy, co dało mu aż 7 elektorów. Zaraz za nim, z 106 głosami i 6 elektorami był Grzegorz Braun. Jeśli gdzieś Braun mógł wygrać, to właśnie na Podkarpaciu, a i tak pierwszy był Bosak.

Co jednak szczególnie ważne dla narodowców, strategia korwinowców się nie sprawdza. Czterech kandydatów zdobyło następującą liczbę głosów: Artur Dziambor 46, Konrad Berkowicz 35, Janusz Korwin-Mikke 9, Jacek Wilk 7. Łącznie dało to tylko 97 głosów i 6 elektorów. Krzysztof Bosak ma więc w prawyborach tylu elektorów, ile czterech korwinowców razem. Jeśli na dzisiejszym zjeździe w Lublinie, a więc na półmetku prawyborów, Krzysztof Bosak znowu wygra, korwinowcy będą musieli przemyśleć swój plan.

ZOBACZ TAKŻE: Dzisiaj dwa kolejne zjazdy Konfederacji. O 11:00 Rzeszów, o 18:00 Lublin

Pojawiały się bowiem informacje, że na koniec prawyborów korwinowcy chcieliby przekazać swoje głosy na jednego z czwórki: tego, kto z całej czwórki miałby największe poparcie lub na… Janusza Korwin-Mikkego. W obecnej sytuacji takie działanie musiałoby się spotkać ze sporym sprzeciwem tysięcy uczestników prawyborów Konfederacji i uznaniem ich za farse. Tymczasem to Konfederacja, jako jedyna partia, przeprowadza naprawdę demokratyczne prawybory w kraju. Niedługo początek zjazdu w Lublinie.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY