Dzisiaj dwa kolejne zjazdy Konfederacji. O 11:00 Rzeszów, o 18:00 Lublin

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/#Bosak2010

Przed nami dwa kolejne zjazdy prawyborcze Konfederacji. O godzinie 11:00 zjazd w Rzeszowie, a o godzinie 18:00 w Lublinie. Faworytami Bosak i Braun.

Po zjazdach w Białymstoku, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Warszawie i Kielcach, czas na Rzeszów i Lublin. Dotychczas w każdym zjeździe Konfederacji zwyciężał jedyny w stawce przedstawiciel Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Po wczorajszych zwycięstwach w Warszawie i Kielcach, na pewno ma on ochotę na zwycięstwa w południowo-wschodniej Polsce. Na pewno nie będzie łatwo, bo Grzegorz Braun ma na tym terenie spore poparcie, szczególnie w Rzeszowie.

Niemniej jednak na prowadzenie zdecydowanie wysuwa się opcja katolicko-narodowa. Krzysztof Bosak i Grzegorz Braun zbierają największe poparcie praktycznie na każdym zjeździe. Czy teraz będzie tak samo? Wiele wskazuje na to, że tak. Skoro wolnościowcy nie wygrali nawet w dosyć liberalnych (także jeśli chodzi o Konfederację) miastach jak Gdańsk czy Warszawa, jeszcze trudniej będzie o to na bardzo katolickim i narodowym Podkarpaciu czy w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Bosak wygrywa w Kielcach. Dominacja lidera narodowców

Zjazd w Rzeszowie rozpoczyna się o godzinie 11:00. Zjazd odbywa się w Hotelu Metropolitan przy ul. Słowackiego 16. W Lublinie zjazd o godzinie o 18:00 w PZM Lublin Sala Bankietowa, przy ul. Bolesława Prusa 8. Jak łatwo więc policzyć, jutro będzie za nami już ósmy zjazd prawyborczy Konfederacji. Na półmetku będziemy mogli dokonać lepszych podsumowań sytuacji. Na razie wnioski są oczywiste: największe poparcie ma Krzysztof Bosak, korwinowcy przekażą poparcie dla jednego ze swoich kandydatów, a o wszystkim może zdecydować Grzegorz Braun.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY