REKLAMA

Niemcy: Konserwatyści wygrywają w Wielkiej Brytanii dzięki… rasizmowi

Konserwatyści wygrywają w Wielkiej Brytanii dzięki… rasizmowi. Takie wnioski po brytyjskich wyborach wysnuwa na swoim portalu Deutsche Welle.

W komentarzu wprost zaznaczono, że Partia Konserwatywna wygrała z powodu „kłamstwa, złamanych obietnic i ledwo zawoalowanego rasizmu”. Przypominamy, że konserwatyści zdecydowanie wygrali wybory parlamentarne w Zjednoczonym Królestwie.

CZYTAJ TAKŻE: Partia Konserwatywna miażdży w Wielkiej Brytanii. Totalna porażka lewicy

Warto wspomnieć, że w związku z kryzysem politycznym spowodowanym przedłużającym się Brexitem, były to już trzecie wybory przeprowadzone w ostatnich pięciu latach.

Mimo wcześniejszych sondaży, niemieccy dziennikarze są w szoku: „Czy to znak czasów, w których żyjemy, że kłamstwa, złamane obietnice i ledwo zawoalowany rasizm wygrywają z tym, co naprawdę ważne? Edukacja, przestępczość, bezdomność czy rozpadający się system opieki zdrowotnej – nie odegrały w walce wyborczej żadnej roli. Dlaczego miałyby? Można też zyskać wyborców tak jak premier Johnson rozbijając spychaczem ścianę ze styropianu albo chowając się w chłodni”

„Wygrana Torysów wg Deutsche Welle to wynik kłamstwa i ledwo skrywanego rasizmu. Arogancki komentarz pokazujący z jaką furią establishment RFN przyjął wygraną Johnsona”  – komentuje niemiecki artykuł, Piotr Semka.

REKLAMA

Komentarze