Partia Konserwatywna miażdży w Wielkiej Brytanii. Totalna porażka lewicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Partia Konserwatywna wygrała wybory parlamentarne w Zjednoczonym Królestwie. Najlepszy wynik od czasów Thatcher. Partia Pracy poniżona.

Partia Konserwatywna bardzo zdecydowanie wygrała wczorajsze wybory parlamentarne w Zjednoczonym Królestwie. Warto wspomnieć, że w związku z kryzysem politycznym spowodowanym przedłużającym się Brexitem, były to już trzecie wybory przeprowadzone w ostatnich pięciu latach. Sondaże dawały co prawda wyraźną przewagę Partii Konserwatywnej, ale nikt nie spodziewał się tak jednoznacznego zwycięstwa konserwatystów.

Partia Konserwatywna ma o ponad dziesięć punktów procentowych więcej poparcia, niż Partia Pracy. Konserwatyści z wynikiem 43,6% i ponad 13,5 mln głosów zdobyli aż 364 miejsca. Do większości i samodzielnego rządu wystarczyło już 326 miejsc w parlamencie. Zwycięstwo konserwatystów jest więc totalne. Nawet jeśli część posłów sprzeciwiała się zdecydowanemu dążeniu do Brexitu, tak wyraźna przewaga zapewnia Borisowi Johnsonowi realizację jego celów.

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL! Wymówiono salę na spotkanie z Michalkiewiczem: “To presja ideologiczna”

Druga jest Partia Pracy – 32,2% głosów, ponad 10 milionów osób, które oddały na nich głos przełożyły się na 203 miejsca w parlamencie. Co ciekawe, Partia Konserwatywna osiągnęła najwięcej miejsc w parlamencie od czasu słynnej “Żelaznej Damy”, a więc Margaret Thatcher. Partia Pracy miała tak mało posłów ostatnio w okresie międzywojennym. Spory sukces odniosła niepodległościowo-lewicowa Szkocka Partia Narodowa. Szkoci są w większości za pozostaniem w Unii Europejskiej. Problemy Wielkiej Brytanii mogą się dopiero zacząć.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY