Macron znów atakuje Polskę: Grozi wykluczeniem z finansowej solidarności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. togotopinfos.com

Podczas konferencji prasowej w Brukseli Prezydent Francji Emmanuel Macron zaatakował Polskę. Zagroził, że nasz kraj zostanie wykluczony z finansowej solidarności. W ten sposób chce zmusić Polskę do dołączenia do celu klimatycznej neutralności w 2050 roku.

“Pierwsze regulacje zostaną przyjęte większością kwalifikowaną. Jeśli Polska nie potwierdzi swojego udziału w tym celu (neutralności klimatycznej do 2050 roku), będzie poza europejskim mechanizmem, w tym w zakresie finansowej solidarności” – powiedział Emmanuel Macron w Brukseli.

Zobacz także: Bąkiewicz: „Nie możemy się poddać próbie zastraszenia” [WIDEO]

Podczas konferencji prasowej Prezydent Francji podkreślił, zę będzie to tymczasowe wykluczenie. Wyjaśnił również, że nie spowolni to wprowadzenia Europejskiego Zielonego Ładu.

W pierwszej połowie nowego roku zostanie przedstawiony duży pakiet nowych propozycji regulacyjnych. Ma on zostać przyjęty większością kwalifikowaną.

“Nalegam na tę większość kwalifikowaną. To będzie oznaczało, że jeden czy dwa kraje nie będą mogły zablokować tego projektu. To ważne, aby Europejski Zielony Ład wszedł w życie” – wyjaśnił Prezydent Macron.

Przywódcy unijni porozumieli się w czwartek na szczycie w Brukseli w sprawie osiągnięcia przez UE neutralności klimatycznej do 2050 r. Polska, jak podkreślono we wnioskach, nie mogła “zobowiązać się do realizacji tego celu” na tym etapie. Szefowie państw i rządów mają wrócić do tej sprawy w czerwcu przyszłego roku.

interia

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY