Kolejne podwyżki. Pomimo obietnic PiS od nowego roku zdrożeje prąd

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / fot. flickr.com / CC

Kolejne podwyżki. Pomimo obietnic PiS od nowego roku zdrożeje prąd – do wtorku dowiemy się ile zapłacimy za energię elektryczną.

O sprawie informuje “Rzeczpospolita”. Jak podkreśla gazeta “podwyżka cen dla gospodarstw domowych może przekroczyć 10 procent”. Jednak Ekspertka Forum Energii Joanna Maćkowiak-Pandera spodziewa się jednak podwyżek o 15-20 proc.

Kolejne podwyżki będą czekały kierowców – tym razem w górę ceny diesla i autogazu. Analitycy podkreślają, że zmiany cen będziemy mogli zauważyć już w nadchodzącym tygodniu. I tak za litr najpopularniejszej z benzyn (Pb95) zapłacimy od 4,91 do 5,02 zł, za diesla 5,03-5,14 złotych za litr oraz od 2,29 do 2,37 za litr autogazu.

To nie ostatnie podwyżki, które czekają Polaków. Gminy zapowiedziały także wzrost opłat za usługi komunalne. Mieszkańcy wielu polskich miast zapłacą więc również więcej za wywóz śmieci. Tymczasem przeciętna polska rodzina już płaci 3 tys. zł rocznie na usługi komunalne. Podwyżki wymusza oprócz zmian w prawie także sytuacja na rynku odpadowym.

Zdrożeje również alkohol i wyroby tytoniowe. Nowa zmiana podwyższa stawki akcyzy na alkohol etylowy i wyroby tytoniowe o 10 proc.: “Projekt ustawy przewiduje wprowadzenie zmian w ustawie (…) o podatku akcyzowym (…), których głównym celem jest realizacja działań w obszarze podatków.”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY